کتاب روش های جذب و متقاعد کردن دیگران

کتاب روش های جذب و متقاعد کردن دیگران

نام کتاب: خلاصه کتاب روش های جذب و متقاعد کردن دیگران

نویسنده: دکتر دیوید لیبرمن

تعداد صفحات: ۲۸

خلاصه شده توسط: استاد علی پیشدار

دسترسی: محتوای کامل خلاصه کتاب روش های جذب و متقاعدکردن دیگران، را می توانید برای دریافت به پایین صفحه مراجعه فرمایید.

کتاب روش های جذب و متقاعد کردن دیگران

کتاب روش های جذب و متقاعد کردن دیگران

۱

   هرکس را به خودتان علاقمند سازید

متقاعد کردن –

تا جایی که می توانید در کنار فرد مورد نظر خود به سر برید زیرا نزدیکی سبب ازدیاد علاقه می­گردد نه تنفر.

سعی کنید هنگامی با وی صحبت کنید که وضعیت و روحیه ­ای مناسب برخوردار باشد تا قانون پیوند تحقق یابد. درباره علایق یا تجارب مشترک صحبت نمایید و سعی کنید بیشتر گوش فرا دهید و کمتر صحبت کنید.

جهت تحقق قانون علاقه متقابل، اگر به دلیلی او را تحسین می­کنید و به وی احترام می­گذارید اطمینان حاصل نمایید که او را نسبت به این امر آگاه سازید.

از او بخواهید که لطف کوچکی در حقتان انجام دهد ، اما مطمئن باشید که اجبار در کار نباشد. این موضوع سبب می شود که به طور ناخودآگاه بیشتر به شما علاقمند گردد.

با تقلیداز حرکات، آهنگ صحبت و الگوهای آوایی وی، خود را با او هماهنگ ساخته و یک پل روانی به وجود آورید.

همه ما به سوی افرادی که دارای اعتماد نفس می باشند گرایش داریم. اعتماد بنفس خود را با حدی نگرفتن بیش از حد خود نشان دهید.

سعی کنید در وی،احساس خوبی رانسبت به خودش ایجاد نمایید.

طرز فکری مثبت داشته باشید. همه ما به اشخاصی که پرشور و سرزنده هستند و از زندگی خود خوشنود می باشند تمایل داریم.

۲

 در نظر هر کس به طوری وصف ناپذیر جذاب جلوه نمایید

متقاعد کردن –

سعی کنید زمانی با محبوب خود ملاقات کنید که احساساتش به شدت بر انگیخته شده باشد.

جوان به نظر رسیدن، جذابیت را افزایش می دهد. ژست و حرکات و طرز راه رفتن شما تا حد زیادی بر جوانی شما دلالت دارد.

تنها با خیره شدن در چشمان یک شخص می­توان حس عاشقی را در وی بیدار ساخت. هنگام گفتگو با فرد مورد علاقه خود مستقیماً در چشمانش نگاه کنید.

هنگامی که از اعتماد بنفس کمتری برخورداریم دیگران را جذاب­تر می­پنداریم. هنگامی با محبوب خود قرار ملاقات بگذارید که به علتی از اعتماد بنفس کمتری برخوردار می­باشد تا در نظر وی جذاب­تر وی جذاب­تر جلوه نمایید.

زمانی که فرد مزبور به شما علاقمند گردید به وی گوشزد نمایید که مجذوب وی گردیده­اید تا بدین ترتیب جذابیت شما در نظرش بیشتر شود.

۳

متقاعد کردن – چگونه در اولین برخورد، تأثیری عمیق از خود بر جای گذاریم

متقاعد کردن –

لبخند بزنید! لبخند بیانگر چهار خصلت پسندیده است: اعتماد بنفس ، خوشحالی، اشتیاق و از همه مهم تر پذیرش.

از تأثیر اولویت بهره گیرید و لحظات اولیه ملاقات ( پنج دقیقه اول یا چیزی در همین حدود) را به بهترین نحو آغاز نمایید تا بقیه گفتگوی شما از این فیلتر بگذرد و بدین وسیله تأثیری عمیق از خود بر جای گذارید.

پدیده روانشناسی « زمینه سازی و حضور» به طور چشمگیری در تأثیرگذاری اولین ملاقات ما نقش دارد. پس پیش از ملاقات به طور نامحسوس زمینه را آماده سازید.

۴

در کلیه روابط بلافاصله برتری خود را اثبات کنید

متقاعد کردن –

انسان تمایل به آنچه دارد که نمی ­تواند به دست آورد و برای آن چه که به سختی به دست می­ آورد ارزش بیشتری قائل است. اگر کسی شما را به سادگی به دست آورد به سادگی نیز رها خواهد کرد.

اگر زندگی نامتعادلی داشته باشد، تصوری نامناسب از رابطه خواهید داشت. تعادل، یک دورنما در اختیار شما قرار می ­دهد و شما به واسطه داشتن دورنما قادر خواهید بود در روابط خود تصمیمات بهتری اتخاذ نمایید.

هنگامی که همه جوانب تردید از میان رود در نظر فرد عادی می شوید. با ایجاد تردید و شبهه، به سرعت اشتیاق را در او بیدار سازید.

۵

در نظر همه مردم مانند جواهر بدرخشید

قیمت و میزان دست یابی دو عامل عمده روان­شناسی هستند که تعیین­گر ارزش هر چیز یا هر شخص می­باشند. طرز استفاده از این دو عامل به طور قابل توجهی ارزش هر کس یا هر چیزی را در نظر ما کم یا زیاد می­کند.

۶

چگونه تحت هر شرایطی خونسرد و دارای اعتماد بنفس به نظر آییم

·         تأثیر فیزیولوژیکی و با اهمیت میزان قند خون را سرسری نگیرید . با اجتناب از خوردن مواد قندی و کربوهیدرات­های خالص، از پیدایش واکنش جنگ و گریز اجتناب نمایید.

 •        لبخند بزنید. تحقیقات ثابت کرده­ اند که تنها عمل لبخند زدن شما را آرام کرده و حقیقتاً احساس راحتی و آسایش را در شما به وجود می­آورد.

 •      شمرده و عمیق نفس بکشید. هنگامی که عصبی می­ شویم عادت داریم نفس­ خود را در سینه حبس کنیم . تنفس عمیق و منظم ، بلافاصله سیستم اعصاب مرکزی را آرام کرده و در نتیجه اعصاب شما را آرام می ­سازد.  

 •      برای کاهش استرس و تنش در بلند مدت، از تمرینات یوگا استفاده کنید. سیستم اعصاب مرکزی از مغز و نخاع تشکیل شده، بنابراین چنانچه بدن شما از نرمی و راحتی برخوردار نباشند، دستیابی به آرامش کامل ذهنی، امری محال است. 

۷

تست شش ستاره جهت محک زدن یک دوست صمیمی و یک رنگ

اگر فرد مورد نظر شما، چهار یا بیش از چهار مورد از تست شش ستاره فوق را با موفقیت سپری کرد، احتمالاً دوست خوبی است و می­توانید روی او حساب کنید. اگر در سه مورد یا کمتر ، امتیاز کسب کرد به احتمال زیاد باید در دوستی خود با وی دقت بیشتری داشته باشید یا با او در این­باره گفتگو کنید. اگر هر کسی در زندگی خود مشغله زیادی داشته باشد به طور ناخودآگاه آشفته و بی­تفاوت خواهد شد . بنابراین بهترین راه این است که برای سنجش دوست خود از طریق تست شش ستاره تنها به یک دوره بیست و چهار ساعته اکتفا نکنید و یک محدوده زمانی بیشتری برای آن در نظر بگیرید. 

۸

چگونه با یک پرسش ساده به بهانه ها و اظهارات دروغین اشخاص پی ببریم

بهره گیری از تکنیک معما، به راحتی می توانید یک موضوع را عنوان کرده و مشاهده کنید که فرد چه واکنشی در برابر آن بروز می­دهد. اطمینان حاصل نمایید که موضوعی که عنوان می­کنید (برای مثال ، دقیقاً مرتبط با محلی باشد که وی در آن حضور داشته) تا بتوانید به حقیقت داستان وی پی ببرید . همچنین موضوعی که عنوان می­کنید باید حتماً محتمل، اما غیر واقعی باشد. سپس بنشینید و ببینید که آیا بلافاصله و بی­درنگ به پرسشتان پاسخ صحیح می­دهد؟ در صورتی که دچار تردید شد، می­توانید اطمینان حاصل نمایید که دروغ می­گوید.

۹

چگونه تشخیص دهیم که فردی قصد فریب دادن ما را دارد

به طور منطقی و واقع بینانه سخنان وی را بشنوید و دقت کنید که چه پیامی از آن برداشت می­شود. شتابزده و از روی احساسات عمل نکنید. مواردی که در بالا عنوان شد با برانگیختن احساساتتان بر روی حقایق سرپوش می­گذارند و شما را از تصمیم­گیری صحیح بر حذر می­دارند. علاوه بر سخنان ، به سخنران نیز توجه داشته باشید و اگر سخنان وی به ترفندهای فوق شباهت داشت، تأمیل کنید و واقع بینانه حقایق را بررسی کنید تا بدین ترتیب به یک عروسک خیمه شب بازی در دست شیادان مبدل نشوید.

۱۰

چگونه متوجه شویم فردی بلوف می زند

با توجه به اینکه شخصی چگونه سعی دارد خود را عنوان و مطرح کند بلافاصله می­توانید بلوف زدن وی را برملا سازید. کسی که بلوف می­زند همیشه به منظور ایجاد یک تصور غلط و تصور ساختگی از خویش،‌ به طور محسوس و آشکاری غلو و مبالغه می کند.

۱۱

چگونه به باطن اشخاص پی ببریم

با مطرح کردن یک پرسش،‌بدون اینکه فرد را به چیزی متهم کنید ، تنها اشاره ای بر موضوع داشته باشید . سپس با سنجیدن پاسخ وی به راحتی می­توانید پی ببرید که آیا او چیزی را از شما پنهان می­ کند یا خیر. این یک تست روانشناسی سریع و مؤثر است!

۱۲

چگونه هرکس را بر آن داریم که نظر واقعی خود را بیان کند

اگر کسی علاقه و نظر مساعد خود را نسبت به یک ایده­، شخص یا چیزی ابراز نمود تنها از وی بپرسید که به نظر او چگونه می ­توان آن را بهتر و کامل­تر نمود.

۱۳

چگونه سبب شویم هرفرد تحت هر شرایطی به سرعت تصمیم گرفته و وارد عمل شود

·         با محدود ساختن گزینه ­های فرد، از تأمل و تعمق بیش از حد وی در تصمیم­ گیری جلوگیری نمایید. گزینه ­های کمتر سبب خواهند شد که وی راحت­تر و سریع­تر تصمیم گرفته و پس از آن نیز تصمیم خود را عوض نکند.

·         برای انجام عمل،‌ سر رسید و مهلت تعیین کنید. مهلت تعیین کردن موجب می­شود که حداکثر استفاده را از وقت تعیین شده ببریم و فعالیت بیشتری از خود نشان دهیم.

·         هنگتمی که قدم کوچکی در جهتی بر می ­داریم تمایل می ­یابیم که آن را دنبال کرده و به خواسته­ های بزرگتر در این راه تن در دهیم. پس ابتدا با یک درخواست کوچکتر فرد را وارد عمل کرده و قانون تداوم (نیوتن) را به خدمت بگیرید.

·         با به کارگیری سخنان و حرکات خود از قانون توقع استفاده کنید.

این قسمتی از متن خلاصه کتاب «روش های جذب و متقاعدکردن دیگران»، است. برای دریافت متن کامل خلاصه کتاب «روش های جذب و متقاعدکردن دیگران»، لطفاً به لینک زیر مراجعه فرمایید.

جهت دریافت

اشتراک این صفحه

4 Comments

 1. تقی پور گفت:

  سلام وقتتون بخیر -تعریف این کتاب و خیلی شنیدم اما هنوز موفق به مطالعه ان نشدم

 2. سلام
  وقتتون بخیر
  قسمت فرم ایراد داره من نمی تونم ثبت‌نام کنم
  با تشکر از وبسایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.